Format GENEL
Barkod Karabatak31

Hiçbir şair yazar yoktur ki kelimelerinin yeryüzünde bulunmadığı zamanlarda soluk alıp vermesini istemesin. Hem insanlara armağan edilmemiş âb-ı hayat belki de eserlere lütfedilmiştir. İnançlarıyla arzularını bir araya getirebilseler, bedenlerinden
uzak tutamadıkları faniliği pekâlâ kitaplarına yaklaştırmayabilirler. Klasik Türk edebiyatının Hz. Peygamber’le kurduğu manevi bağ, edebiyatın ebediyete çevrilmiş yüzüdür aynı zamanda.

Hz. Âdem’den bugüne kadar hiçbir insan için Hz. Peygamber kadar eser yazılmamıştır. Hiçbir insan O’nun kadar sevilmemiştir çünkü. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa’yı (sav) mısralarına taşımak yalnız o muhabbetin bir nişanesi değil, o muhabbetle aşılanan bir ebedilik iksiri olmuştur şairler için. Klasik edebiyatımızda naatla başlamayan bir divana rastlamak neredeyse imkânsızdır. Bu yüzden naatı olmayan edibi şuaradan kabul etmemiştir edebi meclisler.

Naatlardan ibaret değildir edebiyatın Hz. Peygamber’le (sav) kurduğu köprü. Başta mevlid olmak üzere yirmiye yakın edebi aynadan yansımaktadır Hz. Peygamber sevgisi. Karabatak Dergisi geleneği ihya etmenin önemine binaen ayın dosya konusu olarak “Klasik Edebiyatın Cansuyu Hz. Peygamber (sav)” başlığını seçti. Sevgili Efendimiz’in hasret ve özleminin edebiyatımıza yansıyışıyla ilgili birbirinden kıymetli yazıları okurlarıyla buluşturdu bu dosyada.

devamını oku..
Kategori : Karabatak Dergisi
Bu üründen 5 adet satılmıştır.
12.00
Liste Fiyatı : 12.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim