Detaylar

Kategori Süreli Yayınlar
Yayıncı Karabatak Dergisi
Liste Fiyatı 12.00
Format GENEL
Barkod-ISBN Karabatak31
Yayın Tarihi 2017-03-01

Karabatak Dergisi 31. Sayısı

Hiçbir şair yazar yoktur ki kelimelerinin yeryüzünde bulunmadığı zamanlarda soluk alıp vermesini istemesin. Hem insanlara armağan edilmemiş âb-ı hayat belki de eserlere lütfedilmiştir. İnançlarıyla arzularını bir araya getirebilseler, bedenlerinden
uzak tutamadıkları faniliği pekâlâ kitaplarına yaklaştırmayabilirler. Klasik Türk edebiyatının Hz. Peygamber’le kurduğu manevi bağ, edebiyatın ebediyete çevrilmiş yüzüdür aynı zamanda.

Hz. Âdem’den bugüne kadar hiçbir insan için Hz. Peygamber kadar eser yazılmamıştır. Hiçbir insan O’nun kadar sevilmemiştir çünkü. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa’yı (sav) mısralarına taşımak yalnız o muhabbetin bir nişanesi değil, o muhabbetle aşılanan bir ebedilik iksiri olmuştur şairler için. Klasik edebiyatımızda naatla başlamayan bir divana rastlamak neredeyse imkânsızdır. Bu yüzden naatı olmayan edibi şuaradan kabul etmemiştir edebi meclisler.

Naatlardan ibaret değildir edebiyatın Hz. Peygamber’le (sav) kurduğu köprü. Başta mevlid olmak üzere yirmiye yakın edebi aynadan yansımaktadır Hz. Peygamber sevgisi. Karabatak Dergisi geleneği ihya etmenin önemine binaen ayın dosya konusu olarak “Klasik Edebiyatın Cansuyu Hz. Peygamber (sav)” başlığını seçti. Sevgili Efendimiz’in hasret ve özleminin edebiyatımıza yansıyışıyla ilgili birbirinden kıymetli yazıları okurlarıyla buluşturdu bu dosyada.

Emeği Geçenler

Yayın Yönetmeni   : A. Ali Ural
Bu üründen 1 adet satılmıştır.

Satış

12.00
Liste Fiyatı : 12.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim