Format Kitap
Barkod karabatak58
Yayın Tarihi 2021-09-22
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 160

Emeği Geçenler :
Yazar   : Kolektif

Karabatak, 58. sayısında Orta Öğretimde Edebiyat Dersleri konusunu irdelemeye devam ediyor. Alanında uzman eğitimcilerin hem deneyimlerini ortaya koydukları hem de çeşitli ülkelerde edebiyat eğitiminin nasıl yapıldığını aktardıkları yazıları ve soruşturma cevaplarıyla bu konudaki sorunları ve çözümleri dile getirmeye devam ediyor.

Prof. Dr. Mehmet Oğuz Yenidünya’yla doktorluk, Japonya, edebiyat-sanat, insan hâl ve ilişkileri üzerine önemli bir röportaj gerçekleştirildi. Doktorların mekanikleşmesi, hastalara yaklaşımları, hastaların algıları, kültür edinimi, yaşama bakış gibi konulara açık ve çarpıcı cevapları var Yenidünya’nın.

Bu sayının projektör konuğu, hikâyeleri, sinema, müzik ve yazma üzerine soruları cevaplayan Bünyamin Demirci. D. Mehmet Doğan’ın dil üzerine önemli tespitlerini içeren yazısı yanı sıra çok önemli konuların ele alındığı denemeler, edebiyat eleştirileri, şiir poetikası üzerine yazılar, yaşadığımız zamana ışık tutan denemeler de bu sayıda okura sunuluyor. Elbet şiirler, çarpıcı hikâyeler, tiyatro, gezi yazısı, kitap incelemeleri ve çeviri şiirlerle Karabatak bir kez daha havalandı.

devamını oku..
Kategori : Karabatak Dergisi
Bu üründen 4 adet satılmıştır.
90.00
Liste Fiyatı : 90.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim