İspanyol Kilise büyüğü ( Sevilla 1474- Madrid 1566). Yaşam öyküsünü yazdığı Kristof Kolomb'un arkadaşlarından birinin oğlu idi. Santo Domingo'da babasından kalan toprakları bırakarak Küba'da papaz oldu (1510) ve 1522'de Dominiken tarikatına girdi. Yerl.. .

Katolik bir ailede yetişti. Hukuk ve felsefe eğitiminin ardından tasavvuf ile ilgilenmeye başladı. Bu konuda dersle.. .

1962 yılında Adana'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adana'da, yüksek öğrenimini İÜ Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde yaptı. .. .

1976 yılında Afyon'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Bazı özel şirketlerin ve kurumların pazarlama, kurumsal iletişim birimlerinde yöneticilik yaptı. Öyküleri Karabatak Dergisi'nde yayımlandı. Evli ve Kerem ile Zeynep'in ann.. .

Takvimhane Nazırı Recai Efendi'nin oğlu, 

Sadık Yalsızuçanlar, 1962de Malatyada doğdu. 1983te Hacettepe Üniversitesi Türkoloji bölümünü bitirdi. Bir süre yayıncılık ve öğretmenlik yaptı. Halen TRTde çalışıyor. Sinema ve televizyonun doğasına ilişkin araştırmalar yaptı. Belgeseller çekti. Deneme, .. .
1825'te İstanbul'da doğdu, 17 Mayıs 1880'de Adana'da yaşamını yitirdi. Ası ismi "Abdülhamid Ziyaeddin." Galata Gümrüğü'nde katiplik yapan Erzurumlu Ferideddin Efendi'nin oğlu. Bayezit Rüşdiyesi'ni bitirdi. Özel derslerle Arapça, Farsça öğrendi. Bir süre S.. .