1959'da Samsun Ladik'te doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ankara'da tamamladı. İlk şiiri Mavera Dergisi'nde çıktı. (1982) Yükseköğreniminin ardından bir süre editörlük yaptıktan sonra Şûle Yayınları'nı kurdu. 1989'da Merdiven Sanat isimli aylık bir sanat derg.. .

1972 İstanbul doğumlu. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2017 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi MBA Yüksek Lisansını tamamladı. Dış ticaret yapıyor. Çocukları var.

.. .

Anton Pavloviç Çehov ( Detaylar >>

Katolik bir ailede yetişti. Hukuk ve felsefe eğitiminin ardından tasavvuf ile ilgilenmeye başladı. Bu konuda dersle.. .

1926 yılında  Detaylar >>

Jack London (d.  Detaylar >>

Dünya gezegeninde bir yolcuydu.

.. .
9 Eylül 1828 - RUSYA 7 Kasım 1910 - RUSYA Bu dönemde otobiografik eserler olan Çocukluk, İlk Gençlik ve Gençliği ve ayrıca Tipi, İki Süvari Subayı ve Toprak Ağasının Sabahını yazdı. Bu ilk başarılarından sonra kendini edebiyata adamaya karar veren Tolsto.. .

25 Ekim 1971 Tarsus doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi. Evli ve iki çocuk babası. Varlık Dergisi, 2000 yılı Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri’nde şiir dosyasıyla dikkate değer ödülünü aldı. Şiirlerinin yayımlandı.. .

NURETTİN DURMAN 1945 yılında Bingöl’de doğdu. 1961 yılında İstanbul’a göç etti. İlk şiiri 1964 yılında yayımlandı. Bu yıldan itibaren birçok süreli yayında şiir ve denemeleri yayımlandı. Şiir ve şiir kitapları üzerine değini ve eleştiri yazıları kaleme.. .

scar Fingal O’Flahertie Wills Wilde (16 Ekim 1854, 

Ömer Seyfettin, (d.  Detaylar >>

Takvimhane Nazırı Recai Efendi'nin oğlu, 

1986’da Medine, Suudi Arabistan’da doğdu. 2009’da Taibah Üniversitesi, İngiliz Dili bölümünden mezun oldu. 2014’te National Üniversitesi’nde Yaratıcı Yazarlık - Şiir dalında güzel sanatlar yüksek lisansını tamamladı. 2016 yılında Boğaziçi Üniversitesi,.. .

Kadıköy’de doğdu. İstanbul’da yaşıyor. Sürekli öğrenci ve çalışıyor. İlk şiiri Karabatak, ilk öyk.. .

Taşkın Tuna, fizik yüksek mühendisi ve yazar.

Detaylar >>

1825'te İstanbul'da doğdu, 17 Mayıs 1880'de Adana'da yaşamını yitirdi. Ası ismi "Abdülhamid Ziyaeddin." Galata Gümrüğü'nde katiplik yapan Erzurumlu Ferideddin Efendi'nin oğlu. Bayezit Rüşdiyesi'ni bitirdi. Özel derslerle Arapça, Farsça öğrendi. Bir süre S.. .