Format Kitap
Barkod 9789757796350
Yayın Tarihi 2014-04-15
Orjinal Adı Hastalar İnsandır
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 111
Kapak Karton
Kağıt Karton

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mehmet Oğuz Yenidünya

Bu kitap ilk kez basıldığında yeni doğan çocuklar, bu yıl lise son sınıfa geçtiler. Doktorlar, hemşireler ve sağlık çalışanlarının dünyasında ve tüm dünyada bazı değişiklikler oldu. En azından erkek hemşireler var hayatımızda, performans puanı toplu- yor doktorlar. Özel hastanelerin sayısı öngöremediğimiz kadar arttı. Küresel ısınmaya rağmen, ısınmayan bazı evlerde çayın kaynar suyu yine bazı çocukların üstüne döküldü. Bazı doktorlar doçent, profesör oldular. Bazı doktorlar, hemşireler öldüler. Bazıları öldürüldüler. İşe yeni başlayanlar oldu, emekli olanlar oldu. Taraf olanlar oldu bazı tartışmalarda.
Peki ya hastalar? Onlardan da iyileşenler oldu, ölenler oldu, hastalıkları devam edenler oldu. Doktoruna köy yumurtası, çikolata, çiçek, gömlek, kıravat götürdü bazıları. Bazıları çokça dua etti.
Yukarıda anamadığım başka şeyleri de kapsamak koşulu ile, ne oldu ne oluyor ve ne olacaksa hasta olmakla başlayan, de- ğişmedi. Doktor olmak zor diyorsun ya, hasta olmak kolay mı? Ben hasta olmayı seçmedim, sen nasıl doktor olmayı seçmiş olabiliyorsun?

devamını oku..
Kategori : Deneme
Bu üründen 18 adet satılmıştır.
% 40
indirim
9.60
Liste Fiyatı : 16.00
Kazancınız : 6.40
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.