Detaylar

Kategori Biyografi
Yayıncı Şule Yayınları
Liste Fiyatı 12.96
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786054498574
Yayın Tarihi 2012-11-30
Sayfa Sayısı 190
Boyut 12 X 19

Dante Alighieri

“Şimdi Dante tam olarak nedir? Aile babası ve katı bir ahlakçı mı? Tahsil gayretindeki bilgin mi? Çalışkan şair mi? Dünyakadın’a tasmasını kaptırmış Dandy mi? Pis zampara, hovarda, akılsız müsrif, politik spekülatör? Vatan sevgisi ve insanlık idealleri arasında mekik dokuyan eylem adamı? Bütün insanî ve ruhanî eylemleri harekete geçiren güç olan aşkın verdiği ilhamla Commedia’yı kaleme alan aşık? Sahibesinin koruması altında, yüzlerce tarihi kişilikle karşılaştığı düşsel gezintideki seyyah?”
Kurt Leonhard bu kitapla Dante’yi, stilnovo şairi Dante, politik eylem adamı Dante, filozof ve Hristiyan Dante, ortaçağın güç ve iktidar ilişkileri arasında Dante ve belki en mühimi; asrının dinî, tarihî, edebî örgüsü içerisinde etrafındaki kıskaç daralırken kendini öte dünya seyyahı ilan edip, tüm bunları yüzyıllar sonrasına haykıran Dante olarak mercek altına alıyor. Bunu yaparken
tarihi belgelere, ortaçağdan beri şair ve eserleri hakkında yürütülen yorumlara dayanan Leonhard, dünya edebiyatının en önemli şairlerinden biri olan Dante’yi, büyük ölçüde kendi eserlerine; eserlerin satır aralarındaki biyografik ipuçlarına başvurarak okuyucuya tanıtıyor.

Emeği Geçenler

Yazar   : Kurt Leonhard
Grafiker   : Yasin Çetin
Dizgici   : Fatma Betül Çifçi

Etiketler

Kampanya
Bu üründen 2 adet satılmıştır.

Satış

% 60
indirim
5.18
Liste Fiyatı : 12.96
Kazancınız : 7.78
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %60 indirim