Detaylar

Kategori İslamiyet
Yayıncı Şule Yayınları
Liste Fiyatı 18.00
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786054056347
Yayın Tarihi 2016-11-30
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Kur'an Nedir?
Baskı Sayısı 6.Baskı
Sayfa Sayısı 212
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Kur'an Nedir?

İşlemeli mahfazalar içine koyup, odalarımızın duvarlarına astığımız Kurân-ı Kerîm, anlaşılmayı/ hayatı anlamlandırmayı bekliyor Otomobillerin içini, işyerlerinin duvarlarını, camilerin kubbelerini süsleyen âyet-i kerîmeler, anlaşılmayı / hayatı anlamlandırmayı bekliyor O Kitap, insanlığın adresine gönderilen bir mektup; anlaşılmayı/hayatı anlamlandırmayı bekliyor Elde edemedikleriyle, elde ettikleri arasında sıkışan insan, hayata anlam veremeyişinin bedelini ağır ödüyor. Tarih sürecinde değişse de manzara, çıkmazlar değişmiyor. Bir insan modeli aranıyor, bir hayat şekli irdeleniyor. Farkında olsun ya da olmasın, insan fıtratını arıyor. Bu anlam arayışının fıtratla kesiştiği noktalar, Kurânın öngördüğü insanın yalnıza bir yönünü işaret ediyor. Kurân insanının, bir başka deyişle kâmil (bütün) insanın gerçekleşmesi ise hayattan beklentilerin tümünün fıtratla örtüşmesini gerektiriyor. Bu çalışma, Kurân Nedir? sorusunu bu amaçla sormakta, ona insan hayatını anlamlandıran ilâhî cevap olarak yaklaşmaktadır. Çünkü Kurân-ı Kerîm, kendini hidâyet rehberi olarak tanımlamakta, insan modelinin nasıl olacağını göstermekte, insan-hayat-tabiat-evren bütünlüğünün gerçekleştirilmesi için kurallar koymaktadır.

.................

Elde edemedikleriyle, elde ettikleri arasında sıkışan insan, hayata anlam veremeyeşinin bedelini ağır ödüyor.

Tarih sürecinde değişse de manzara, çıkmazlar değişmiyor. Bir insan modeli aranıyor, bir hayat şekli irdeleniyor.

Farkında olsun ya da olmasın, insan fıtratını arıyor. Bu anlam arayışının fıtratla kesiştiği noktalar, Kur'ân'ın öngördüğü insa- nın yalnızca bir yönüne işaret ediyor. Kur'ân insanının, bir başka deyişle kâmil (bütün) insanın gerçekleşmesiyse hayattan beklentilerin tümünün fıtratla örtüşmesini gerektiriyor.

Bu çalışma,Kur'ân Nedir? sorusunu bu amaçla sormakta, ona insan hayatını anlamlandıran îlâhi cevap olarak yaklaşmak- tadır. Çünkü Kur'ân-ı Kerim, kendini hidâyet rehberi olarak tanımlamakta, insan modelinin nasıl olacağını göstermekte, insan-hayat-tabiat-evren bütünlüğünün gerçekleştirilmesi için kurallar koymaktadır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Ahmet Nedim Serinsu
Grafiker   : Yasin Çetin
Bu üründen 1 adet satılmıştır.

Satış

% 40
indirim
10.80
Liste Fiyatı : 18.00
Kazancınız : 7.20
Miktar :  
Adet
Ürün Satışta. %40 indirim